Golden Retriever informacje

Tutaj mogę odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące mnie, rasy Golden Retriever, bądź ogólnie psów. Nie wiem wszystkiego, ale postaram się najmocniej jak mogę.

Kolejne pytania możecie nadesłać w każdej chwili na adres www.goldenek.pl@gmail.com


1. Kim jesteś?

No jak to? Chyba widać na zdjęciach. Jestem psem, a dokładniej mówiąc pieskiem rasy Golden Retriever. Mam śliczną, jasną, lśniącą i bardzo mięciutką sierść i jestem bardzo wesoła.
Poza tym moi rodzice mówią, że jestem chyba przybyszem z kosmosu, bo mam czarne oczka i białe rzęsy. Nazywam się Nala, albo goldenek, albo Nalontko, albo Nalalala, albo bydlak. To zależy od dnia.

2. Jak wygląda Golden Retriever?

Ktoś tu chyba nie oglądał zdjęć! I dodatkowo nie czytał opisu rasy… nieładnie…

3. Co Golden Retriever robi w wolnych chwilach?

Ja nie mam wolnych chwil! A jak już mam to piszę w swoim pamiętniku, albo śpię, albo biegam, albo jem, albo się bawię.

4. Gdzie mieszkasz?

Tu mi mama podpowiedziała trochę. Mieszkam na zmianę w Szczecinie i Wałczu koło Piły.
Mama musiała mi podpowiedzieć, bo początkowo napisałam, że w mieszkaniu, a dokładniej najczęściej mieszkam na swoim posłaniu.

5. Czemu Golden Retriever nie lubi kotów?

Ale ja uwielbiam koty! To moi rodzice nie lubią tych zabawek… Ale z tego co zauważyłam nie lubią tylko tych spotkanych na ulicy, bo w domu się z nimi bawią. A wracając do pytania Golden Retriever lubi i kocha wszystko i wszystkich, którzy nie wyrządzili mi krzywdy.

6. Bardziej lubisz tatę, czy mamę?

Nie odpowiem na to pytanie. Ale mama się więcej mną zajmuje i ma więcej cierpliwości do mnie. Ale muszę Wam zdradzić, że psy rasy Golden Retriever kochają wszystkich, jak już mówiłam.

7. Czy to prawda, że jako pies rasy Golden Retriever lubisz się brudzić?

Stanowczo zaprzeczam. Nie lubię się brudzić- później trzeba się kąpać i wycierać… za dużo z tym roboty. Ale za to lubię się tarzać w błotku i kałużach na podwórku!

8. Która z Twoich zabawek jest Twoją ulubioną?

Chyba moi rodzice najbardziej mi odpowiadają…

9. Jakbyś miała wybrać, to wolałabyś spać, czy jeść?

Chyba wolałabym spać po jedzeniu…

{loadposition advert2}

10. Zagrałabyś w filmie?

Pewnie, że tak! Najlepiej rolę jakiejś pięknej Goldenki, bo inaczej (jakby miała być brzydka) to ciężko byłoby mnie ucharakteryzować.

11. Wygrałaś jakąś wystawę?

Wystawa to ta szkoła do której mam kiedyś pójść?

12. Jak duża będziesz jako dorosły Golden Retriever?

Zależy, ile urosnę. Podobno suczki Golden Retriever mają ok 51-56cm wysokości i ok 35kg wagi. Mężczyźni Golden Retriever są więksi.

13. Ile ruchu dziennie potrzebuje Golden Retriever?

Moi rodzice mówią, że dużo. Mi się wydaje, że oni i tak się trochę za mało wysilają. Golden Retriever jest psem ruchliwym. Jak się obudzę to chciałabym wyjść na dwór, załatwić potrzeby i tak około godzinki biegać. Później po powrocie do domu mogę pobawić się zabawkami i pobiegać po mieszkaniu. Potem jak zjem to znowu na dwór i pobiegać do wieczora. Potem mogę spać, a wtedy jest cała noc spokoju. To chyba nie jest dużo, nie?

14. Ile kosztuje utrzymanie Golden Retriver’a?

Na tyle dużo, że muszę zostawać bez rodziców raz na jakiś czas, aby zarobili papierki na wszystko. Tata mówi, że to jest około 150zł miesięcznie. Moi rodzice tak mało zarabiają?!?

15. Czy Golden Retriever wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych?

Jeszcze nie wiem wszystkiego, ale póki co, miałam mytą i czesaną sierść. Myte (nie czesane) uszka i podcinaną sierść na łapkach między palcami i na ogonku (bez palców).

16. Jakich sztuczek i specjalnych umiejętności się już nauczyłaś?

Oj- bardzo dużo! Potrafię przynieść zabawkę, wskoczyć na łóżko, wyprosić od babci jedzenie, które je, ściągnąć coś z półki. Raz udało mi się nawet zjeść książkę! Poza tym dobrze mi idzie tarzanie się w błocie, mycie w podwórkowej kałuży i tropienie jedzenia gdziekolwiek jestem. Potrafię tak bawić się zabawkami, aby rozdzieliły się na wiele różnych części i zajęły cały dywan. Potrafię pociągnąć smycz tak, aby moi rodzice najpierw polecieli do przodu, a później się zatrzymali.
A z takich pospolitych sztuczek to umiem siadać, wrócić na zawołanie jeśli mi się chce i trochę umiem leżeć.

17. Czy Golden Retriever jest odważnym psem?

Zależy jak na to patrzeć. Nie boję się szybko biegać- jeśli o to chodzi. Ogólnie prawie niczego się nie boję, gdy jestem za rodzicami, albo pod ich nogami. Ale jeśli nie, to wtedy dość łatwo mnie przestraszyć.

18. Czy Golden Retriever gubi sierść?

Tak samo jak i ludzie. Wy też codziennie wieczorem zdejmujecie swoją wierzchnią sierść do spania. Ja nie mogę zrobić tego tak szybko, więc robię to cały dzień.

Chciałam też dodać, że wcale jej nie gubię dużo, bo wtedy byłabym szybko „oszczędnie owłosiona”. Tak się tylko wydaje, gdyż moja sierść jest długa.

19. Co to znaczy, że masz rodowód?

To chyba znaczy, że mam przodków, tak? A jeśli nie, to w takim razie to musi być ten papierek, który bardzo chcę zjeść. On mówi o tym, że wiadomo kto jest moją prawdziwą mamą i tatą i że tym psom ktoś pozwolił, aby mnie przyniósł bocian. I to gwarantuje, że odziedziczę po mamie i tacie dobre cechy (i zgadza się, bo nie mam złych cech). I jeszcze- jest to pewność dla teraźniejszych rodziców, że nikomu nigdy nie zrobię krzywdy. A nie zrobię, bo nawet mi się nie chce.

11 szczeknięć jak na razie

Kasia

Witaj Nala!
Mój 3 latek Febcio (goldenek) przez ok. 12 dni będzie sam w domu (wokół domu mam dość dużą ogrodzoną działkę) (jadę na wakacje) sąsiad sie będzie nim opiekował, jak był młodszy pozostawał max 8 dni. Więc mam pytanie: jak go przygotować na dłuższą rozłąkę z nami???

czerwiec 23rd, 2013 o 13:30
 2 

Nie przygotujesz, niestety. Psiak będzie za Wami tęsknił, bo jesteście jego stadem. Jedyne co możesz zrobić, to upewnić się, że sąsiad dobrze się nim zajmie.

czerwiec 23rd, 2013 o 14:02
Kasia
 3 

mhmmm… sąsiad jest sprawdzony, przychodzi z własnym psiakiem i sie razem bawia, ale mi tez chodziło: jak mogę mu urozmaicić pobyt samemu..?

czerwiec 23rd, 2013 o 14:18
 4 

Przykro mi, ale nie możesz. Dla psa najważniejsze jest jego stado, bo bez stada nie jest fajnie. Może gdyby był u kogoś w domu na czas waszego wyjazdu, to tęskniłby mniej. Ale i tak byłby smutny…

czerwiec 27th, 2013 o 16:45
Kasia
 5 

Moim zdaniem stresowałby się jeszcze bardziej gdyby był w nowym miejscu, ale i tak dzięki za radę;;)

czerwiec 29th, 2013 o 16:40
Julka
 6 

Cześć Nalu, czy mogę dać na wystawę mojego 3 rocznego goldenka??

lipiec 22nd, 2013 o 09:36
 7 

Jeśli ma wyrobiony rodowód, słucha komend, daje się obejrzeć i wymiziać z każdej strony zachowując spokój, a do tego potrafi iść określonym tempem przy nodze- to jak najbardziej 😉

lipiec 22nd, 2013 o 22:45
Wujek Troll
 8 

super FAQ, i jest wszystko super,
najlepsze z tym bydlakiem xD

kwiecień 26th, 2014 o 22:20
Luna
 9 

Hej! Mam na imie Luna i mam niecałe 5 miesięcy moi państwo martwią się bo zaczynam warczeć i robić się agresywna bez powodu, gdy zaczynałam warczeć przy jedzeniu moi państwo zaczeli karmić mnie z reki i to zaczyna pomagac ale teraz nie wiedzą jak wytłumaczyć mi żebym nie warczała w innych sytuacjach np gdy dostaje kosteczkę do zabawy a pani chce mnie pogłaskać robię się nerwowa-wiem że tak nie można i ze stresu nawet posikuję. Zaczęłam powarkiwać najpierw przy jedzeniu potem przy kosteczkach potem gdy mialam obok siebie moje pluszaki a teraz juz bez powodu. Moi państwo wiedza że wystarczy wtedy odwrócić moją uwagę zainteresować mnie czymś to znów stanę się kochanym szczeniakiem ale moi państwo chcieliby żebym zawsze była wesoła i nie stresowała się już nigdy

październik 5th, 2014 o 23:50
Julka
 10 

Cześć, nazywam się Julka i mam 12 lat. Bardzo chciałabym mieć pieska, a najbardziej rasy Golden Retriever. Moim zdaniem są śliczne i mają bardzo dużo zalet. Jest tylko jeden mały problem…Jestem alergiczką…Nie dokładnie na sierść psa, ale ogółem i tata mówi, że to nie jest odpowiedni pies dla mnie. Czy to prawda?

kwiecień 2nd, 2015 o 22:28
Rafał
 11 

Witam, mam pytanie dotyczące zachwania Nepa. To dwuletni golden, który od jakiegoś czasu warczy podczas zabawy, głaskania. Jest przy tym spięty a warczenie się nasila. Co oznacza to zachowanie,

kwiecień 6th, 2015 o 11:16

Szczeknij do mnie!

Imię (*)
Adres e-mail (nie będzie widoczny) (*)
URL
Treść