Co kupić dla psa

Bardzo mnie cieszy, że będziecie mieli pieska. Skoro tu trafiliście, to znaczy, że nie wiecie, co powinniście kupić, co będzie potrzebne i zamierzacie zasięgnąć rady u mnie, czyli u pieska właśnie. Dobry wybór, bo ja sama najlepiej wiem, czego mi potrzeba, a co chciałabym mieć. Niektóre z wymienionych przedmiotów będą potrzebne od samego początku, a inne od późniejszego początku, ale mam nadzieję, że dzięki tej liście nie zapomnicie o niczym!

Bardzo potrzebne:

1. Legowisko– im większy pies, tym większe legowisko. Bardzo ważne, aby miało ściągane zewnętrzne ubranko, aby można było łatwo je wyprać. Golden Retriever lubi błotko- musicie o tym pamiętać!

2. Miski- nie ma co ukrywać, że dużo jemy, więc miseczki też lubimy duże. Bardzo ważne, aby miały one gumowy spód, gdyż jak zaczynamy jeść to miski lubią chodzić po całym mieszkaniu. Z gumą jest nam łatwiej jeść.

3. Karma- czymś trzeba zapełnić miski, prawda? Polecam dobre (i droższe niestety)- naprawdę warto poczytać artykuły na ten temat.

4. Miarka do karmy- nie można mi dawać zbyt dużo jedzonka, a ile dokładnie to będzie pisać na kupionej przez Was karmie. Miarka pozwoli Wam na dawkowanie jedzonka.

5. Woda mineralna (niegazowana oczywiście)- jeśli macie w kranie niedobrą wodę i sami jej nie pijecie, bo (jak to rodzice mówią) „jedzie chlorem”, to mi też takiej nie dawajcie, dobrze?Jak woda w kranie jest niezła, to omińcie ten punkt.

6. Smakołyki- czymś musicie mnie przekupić, abym wykonywała polecenia i ogólnie, aby było miło. Mogą być to ciasteczka dla piesków, mięsko, albo wszystko co mi smakuje i czego nie będę miała dużo. A Golden Retriever lubi smakołyki!

7. Obroża- muszę Was jakoś do siebie przyczepić, prawda? Wiem, że po metalowych obrożach brudziło mi się futerko- nie polecam. Aha- obroża powinna być regulowana. Polecam przeczytać- Smycz i obroża dla psa

8. Smycz- także powinna być regulowana. Dla dorosłego Golden Retriever‚a najlepiej o szerokości 25mm, a dla małego może być 15mm, bo inaczej smycz wydaje się większa niż szczeniaczek. Także polecam przeczytać: Smycz i obroża dla psa

{loadposition advert2}

9. Szczotka do sierści– aby piesek ładnie wyglądał, trzeba go od czasu do czasu wyczesać. Lepiej nie dawać mi jej na co dzień, bo zostanie moją zabawką i właściwie to nic z niej nie zostanie. Dobrze mieć mała i dużą szczotkę.

10. Ręczniki- jestem brudasek i trzeba mnie czyścić. Nieraz będę miała tylko brudne łapki i wystarczy przetrzeć je ręczniczkiem, a niekiedy będzie nas czekała wspólna kąpiel i wtedy też potrzebuję ręczniczka.

11. Szampon- potrzebny do tych kąpieli, ale nie używać za często. Jak jestem tylko trochę brudna- sama woda wystarczy.

12. Identyfikator- aby każdy wiedział kim jestem i przyda się, jakby rodzice się gdzieś zgubili.

13. Obcinaczki do pazurków- nie zawsze uda nam się pazurki spiłować na dworze niestety, zwłaszcza, jeśli mało biegamy po betonie. To jest taka gilotynka, specjalne nożyczki, bo zwykłymi można by nam zrobić krzywdę- będziemy się wiercić!

14. Książki i inne źródła- abyśmy mogli się dogadać, to musicie dużo o mnie wiedzieć. Przeczytajcie książki o mojej rasie, stronę na której jesteście i książki o szkoleniu. Przeczytajcie książki, przesiejcie przez swoje rozumki i wyciągnijcie właściwe wnioski. Dzięki temu będziemy mogli żyć razem w zgodzie i szczęściu.

15. Leki- jak mi się coś stanie to niestety nie umiem sama sobie pomóc. Najlepiej skonsultować się z weterynarzem, albo samemu poczytać na temat leków. Ja nie pomogę, bo to za duża odpowiedzialność.

16. ZABAWKI!!- moja ulubiona część. Dużo zabawek najlepiej, albo jeszcze więcej. Piłeczki, sznurki, maskotki (pieskowe), węzełki, inne piłeczki, freesby. Zabawki piszczące będą Was denerwować najpewniej, ale my bardzo lubimy. Jedna zasada- zabawki muszą być takie, abyśmy sobie krzywdy nimi nie zrobili. Jeśli plastikowe to takie, abyśmy nie rozgryźli łatwo. Bez ostrych elementów. I o odpowiednim rozmiarze. Po prostu- jak dla dzieci, którymi jesteśmy.

Mniej lub bardziej potrzebne:

17. Płyn do uszu- pieskom trzeba czyścić uszka, aby uszka nie zachorowały. Można to robić wilgotnymi wacikami, albo specjalnym płynem.

18. Waciki do uszu- jak wyżej

19. Kaganiec- jeśli będziecie mnie prowadzać w kagańcu, to lepiej od razu zacząć mnie tego uczyć. O tym, czy pies musi chodzić w kagańcu w Waszym mieście decyduje rada miasta, a dopiero później Wy! Inaczej grozi to mandatem i wydaniem pieniążków, które moglibyście wydać na punkty 6 i 16.

20. Kupozbieracz- wystarczą zwykłe woreczki jednorazowe, a na początku śniadaniowe, ale jeśli się brzydzicie mnie i mojej kupki, to możecie kupić urządzenie, które je zbiera. video randki omela

21. Kliker- jeśli zamierzacie mnie szkolić za pomocą klikera, to trzeba by było go kupić niestety. Moi rodzice go nie mają, ale mimo to jakoś się szkolimy.

22. Trymer- do przycinania sierści, aby ładnie wyglądała

23. Kantarek- każdy musi sam poczytać, co to dokładnie jest i jak tego używać i wtedy zdecydować czy chce. Ja nie chciałam. No, ale muszę wymienić.

24. Światełko odblaskowe- można przyczepić do obroży. Najpewniej i tak nic nie da, bo jestem bardzo szybka, ale na wszelki wypadek można mieć.

25. Pęseta do kleszczy- sądzę, że każdy ma w domku takie urządzenie, a jeśli nie, to warto kupić, bo i tak się przyda (chociaż nie wiem po co, ale chyba się przyda)

26. Plecak- jak wyżej. Przydaje się na spacery, aby schować zabawki i przysmaki i inne potrzebne rzeczy. Innych zastosowań tego urządzenia nie znalazłam, choć pewnie można go podgryzać i rozmnażać.

27. Saszetka na smakołyki- to taki woreczek przyczepiany na przykład do paska, w którym zawsze musicie mieć coś dla mnie! Bardzo fajne urządzenie!

28. Czyszczenie ząbków- jeśli będziemy się szczotkować, to szczoteczka i pasta. Nie radzę używać tej samej szczoteczki, bo to dla mnie niehigieniczne.  Można kupić pasty specjalnie dla piesków- tych ludziowych nam nie dawajcie. Jeśli nie będziemy się szczotkować, to wtedy będę dostawać specjalne przysmaki czyszczące ząbki.

Jeśli będę podróżować samochodem:

29. Szelki samochodowe– czyli inaczej mówiąc psie pasy bezpieczeństwa

30. Mata samochodowa- to jest taki materiał, który zakłada się na siedzenia z przodu i z tyłu i powstaje prawie prawdziwy hamak. Prawie- bo ten się nie kołysze. Dzięki tej macie siedzenia się nie brudzą błotkiem i dzięki temu całe ono może zostać na mnie. Ewentualnie wystarczy koc.

31. Poidełko podróżne- albo poidełko, albo będziemy robić przystanki na piciu w czasie długich tras i będziecie wyciągać miseczkę.

32. Zasłonki- jeśli nie ma klimatyzacji to ja nie jadę! No chyba, że będą zasłonki. Słoneczko świecące długo przez szybę jest złe. Słoneczko zabija.

Jeśli będę biegać za dwukołową rurką z kierownicą:

33. Wysięgnik do roweru- zwykła smycz jest raczej niedobra do tego celu. W ogóle nie jest to dobra rzecz dla mnie i dużej ilości piesków. Ja, jako Golden Retriever wolę pobiegać sobie wolno, albo iść koło Ciebie. Jeśli jednak koniecznie muszę biec koło roweru, to lepiej kupić takie urządzenie, niż trzymać mnie na smyczy.

Rzeczy oczywiste:

34. Zwłaszcza na deszczowe spacerki warto mieć stare buty i stare ubranie. Inaczej nowe buty i nowe ubranie szybko stanie się starymi butami i starym ubraniem i wyjdzie na moje.

Uff- dobrnęłam do końca. Mam nadzieję, że o niczym nie zapomniałam.

Dziękuję za pomoc w pomysłach osobom o pseudonimach:

– Nika
– Edyta
– Kika&Dormito
– Mirra_Spyke
– Lunax
– chickoritka
– Lila
– Drako1807
– gosik77
– Wandalka17
– justi24

z www.goldenretriever.fora.pl. Nosek dla Was!

Golden Retriver nos

Dzięki nim udało mi się jakoś uporządkować wszystko, co chciałam napisać.

Golden Retriever Nala18 szczeknięć jak na razie

ewcia
 1 

cześć Nala bardzo ładnie opisałaś przybory które są niezbedne do psiego życia, bardzo mi się podoba twój opis do czego one służą, dzięki temu będę wiedziała jak zadbać o mojego GOLDENKA, bardzi dziękuję za pomoc. pozdrawiam

czerwiec 6th, 2010 o 20:07
 2 

moja pani mi prawie wszyske te żeczy kupiła ale i tak muśle że pani dsje mi za mało karmu i takom dobrom że przeszukałem cały dom ale nie znalazłem.A le choćtyle dobrze rz teras ma wakacje to sie ze mnom bawi bo we wrześniu znów bendzie hodzićdo szkoły. Ino dziś trohe zaspała i nie wypuściła mnie na pole i sie zesikałem i dotego pokleała mie po główce

sierpień 4th, 2010 o 21:29
Marlena
 3 

Dzięki za tę stronkę,znowu się dowiedziałam wielu nowych rzeczy o goldenach i myślę że jak je wprowadzę w życie to moja Luna będzie jeszcze szczęśliwsza.Pozdrawiam

październik 8th, 2010 o 23:57
Zuza
 4 

Bardzo dziekuje ci za pomoc na pewno bede dbala o GOLDENKKKKAAAA

listopad 7th, 2010 o 12:55
Kasia
 5 

Bardzo pomogła mi ta stronka:) Mój Febo będzie teraz jeszcze szczęśliwszy:) W przyszłości też będę chicała sobie założyć stronkę internetową o goldenakach ale będzie zupełnie inna:))

kwiecień 20th, 2011 o 19:10
 6 

bardzo mi pomogla ta stronka DZIEKUJE!

lipiec 11th, 2011 o 20:58
Marzena
 7 

Mam 8 miesięcznego goldka. Posiłki spożywa z metalowych misek stojących na podłodze. Słyszałam, że powinny te miski oczywiście stać na wysięgniku, czy to prawda?

sierpień 16th, 2011 o 16:17
 8 

A czy wilki i psy bezdomne spożywają upolowane przez siebie zwierzaczki z wysięgnika? Są nawet teorie, że podawanie jedzenia z miski na podwyższeniu zwiększa ryzyko skrętu żołądka. Czy ta teoria jest słuszna, to ja nie wiem, ale wiem, że nie jest to nam, psom, do niczego potrzebne.

sierpień 16th, 2011 o 19:26
Patoszek
 9 

Wielkie gratulacje ! Osobiście to mi by sie nie chciało tyle pisac ,ale dla naszego pupila wszystko !

grudzień 18th, 2011 o 09:12
Monika
 10 

Dzięki za napisanie. Pomogło mi to bo już powoli będę zaczynała kupować różne rzeczy dla Goldenka.

styczeń 23rd, 2012 o 16:57
Ania
 11 

super jest ta strona bardzo mi pomogła

styczeń 30th, 2012 o 15:56
Dawid
 12 

wow ale tu rzeczy no trudno jak chce mieć psa to musze wiedzieć co mu trzeba kupić dzięki NALUXD

POzdrawiam ciebie i twoją mame i tate

luty 7th, 2012 o 09:37
 13 

dzieki bede miec innedo psa nisz goldena choc bym chciala ale mama chce malucha ale i tak dzieki za pomic

lipiec 3rd, 2012 o 20:07
 14 

mialo byc pom(o a nie i )c

lipiec 3rd, 2012 o 20:08
 15 

Dobrze że ta stronka istnieje!moj tata przeczytał wszystkie porady – komentarze i pozwolil mi przygarnąc Goldie(to znaczy złociutka;))

wrzesień 9th, 2012 o 15:26
anna
 16 

Bardzo dobrze , że istnieje ta stronka !!! Planuje właśnie psa …Golden retrivera!!! Będzie miał na imię Luna. Nie wiedziałam co mam dla niej kupić, przygotować. Adzięki tobie wiem. Dzięki!!!

lipiec 21st, 2013 o 20:04
maciek
 17 

dobrze że to napisałąś! teraz już wiem jak się zająć moim goldenkiem 🙂

luty 18th, 2014 o 09:59
ZuZAnna
 18 

Hej,
niedawno kupiłam sobie psiaka i bardzo przydatne są te inf., które zamieściłaś:) Dzięki:D
Gdyby ktoś miał problem z kupieniem produktów, to polecam sklep dogplues.eu, tam się zaopatrzyłam i cenowo jest okej:)

lipiec 21st, 2014 o 08:56

Szczeknij do mnie!

Imię (*)
Adres e-mail (nie będzie widoczny) (*)
URL
Treść