Sierść Golden Retrievera jest gęsta i mięciutka i… wypadająca. Wiedzą o tym właściciele goldenków i Ci, których Ci właściciele odwiedzili, oraz Ci, którzy odwiedzili właścicieli. Wiedzą o tym także właściciele samochodów, którymi jeżdżą Goldeny i nie-właściciele, których Goldeny przez przypadek spotkają na ulicy.

Jak pozbyć się psiej sierści łatwo, prosto i przyjemnie?

Możecie zapomnieć o takiej możliwości. Walka zawsze jest trudna i mozolna, a efekty nie są gwarantowane- przykro mi.

Metoda ODKURZACZOWA

Potrzebny jest nam doby odkurzacz- im lepszy, tym mniej wysiłku będziemy musieli włożyć w pracę. Metodę usprawnia zastosowania końcówki z trzepaczką, ale na znaczne ułatwienie nie liczcie. Metoda wymaga dużo cierpliwości i trzeba ją często powtarzać.

Metoda RĘKAWICZKOWA

Gumowe rękawiczki sprawdzają się wyśmienicie, zwłaszcza jeśli chodzi o tapicerkę samochodową. Psiej sierści pozbywamy się z samochodu (bądź dywanu) po nałożeniu na rękę gumowej rękawiczki. Pocieramy tą rękawiczką czyszczoną powierzchnię- sierść skłębia się i łatwo ją zdjąć i umieścić w worku. Najlepsze efekty uzyskacie, gdy rękawiczka będzie mokra, a Wy będziecie nią pocierać naprawdę długo. Metoda wymaga dużo cierpliwości i trzeba ją często powtarzać.

Metoda TAŚMOWA

Potrzebna jest nam jak najszersza taśma klejąca- może być przezroczysta, kolor nie ma oczywiście znaczenia, z wyjątkiem tego estetycznego. Rozwijamy jej kawałek i stroną z klejem dotykamy czyszczoną powierzchnię, po czym odrywamy. Krok powtarzamy obok. Po dwóch-trzech krokach wymieniamy zużyty kawałek taśmy. Klej wspaniale zbiera wszystkie włoski- klej nadaje się idealnie. Metoda wymaga dużo cierpliwości i trzeba ją często powtarzać.

Metoda GĄBKOWA

Jeśli nie mamy pod ręką rękawiczki, czy taśmy, to możemy także użyć gąbki-zmywaka. Szorstka jej strona działa na podobnej zasadzie co rękawiczka gumowa, tyle że stosujemy gąbkę. W dodatku-  na sucho. Metoda wymaga dużo cierpliwości i trzeba ją często powtarzać.

Metoda DLA WYTRWAŁYCH

Najdokładniejsza z metod, ale wymagająca bardzo dużo wolnego czasu i praktycznie nie kończąca się- wybieranie każdego pojedynczego sierścia z czyszczonej powierzchni. Sprawdza się wyłącznie na bardzo małych powierzchniach, lub jako uzupełnienie jednej z poprzednich metod. Metoda wymaga BARDZO dużo cierpliwości i trzeba ją często powtarzać.

Metoda MECHANICZNA

Są urządzenia do czyszczenia ubrań- garniturów i innych takich. Warto je wypróbować- gwarancji nie daję, ale urządzenie zawsze się przyda. Metoda wymaga dużo cierpliwości i trzeba ją często powtarzać.

Jeśli żadna z powyższych nie przypadła do gustu, to:

1. Poczekać aż zbierze się tego więcej, zgrabić i użyć do wypchania kołdry.

2. Zlizać

3. Przeprowadzić się

4. Wymienić dywan/chodniki/podłogę

Dajcie znać, czy pomógł Wam któryś ze sposobów.

Czy znacie jeszcze inne metody skutecznego pozbycia się psiej sierści? Takie sprawdzone i działające, bądź nie sprawdzone?

4 szczeknięć jak na razie

danusiak
 1 

Ja używam szczotki doubrań, odkurzacza i spesjalnej szczotki do dywanów. Przydaje się również pralka z funkcją usuwania sierści z ubrań 🙂

Czerwiec 19th, 2010 o 10:59
Globus6
 2 

Oczywiśćie w jakimś stopniu trzeba sie przyzwyczaić to tej przyprawy do zup, sałatek i innych potraw;)(wiem bo moja babcia ma labradorkę). Ale czesanie też w pewnej części pomaga a jeszcze jeżeli pies je lubi…

Czerwiec 20th, 2010 o 17:22
 3 

Ja bardzo lubię czesanie- to jest czas, który spędzam z rodzicami, jest to przyjemne, a często jeszcze przysmaczki przy tym dostaję. Polecam.

Czerwiec 21st, 2010 o 22:20
 4 

Do sprzątania sierści po psie niezastąpiona jest miotła gumowa taka jak ta:

http://myjo.pl/miotla-gumowa-do-sprzatania-kij-teleskopowy-p-40.html

Sierpień 16th, 2015 o 10:53

Szczeknij do mnie!

Imię (*)
Adres e-mail (nie będzie widoczny) (*)
URL
Treść