Święta idą!

Dowiedziałam się dzisiaj, że w tym tygodniu będą święta. Moje pierwsze prawdziwe święta. Spytałam rodziców, czy to jakiś nowy przysmak i czy będzie smaczny, ale oni tylko zaczęli się ze mnie śmiać i powiedzieli, że na pewno będę zadowolona. Ale nie dawało mi to spokoju, więc wypytywałam ich dalej. I odkryli przed swoim Goldenkiem rąbka tajemnicy. A święta będą cudowne, bo:

 • odwiedzi nasz domek drzewko z lasu (lubię las, więc będzie cudownie!);
 • i to drzewko będzie miało na sobie mnóstwo piłeczek i sznurków. Nie będę mogła się nimi bawić, ale sam ich widok uraduje moje serduszko. Zresztą- rodzice nie będą przecież patrzeć na mnie cały czas, a wszyscy wiedzą, że czasem piłeczki znikają same z siebie..
 • W środę zbierze się cała rodzinka. Szkoda, że nie umiem liczyć, bo napisałabym Wam, ile łapek będzie mnie tego dnia miziać. Ale to będzie pewnie z milion trylionów przynajmniej!
 • Usiądziemy do wielkiego stołu, uginającego się pod ciężarem przepysznego, przeróżnego jedzonka. To znaczy- oni usiądą, ale ja (na wszelki wypadek) będę w pobliżu, hehe.
 • A po kolacji przyjdzie pan Mikołaj (kolejne łapki do głaskania) i przyniesie dla wszystkich prezenty (zabawki, przysmaki i inne cudowności!).
 • Zwierzęta zaczną mówić ludzkim głosem, więc rodzice wreszcie do mnie zaszczekają!
 • I będziemy sobie składać życzenia i wszyscy będą szczęśliwi.

I tu jest kwestia, której nie rozumiem. Co to są życzenia?

Znowu poleciałam do rodziców, żeby rozwiać wątpliwości. No i mi je rozwiali. Składać życzenia czyli powiedzieć innym, że chcemy aby byli szczęśliwi i zadowoleni i życzymy im rzeczy, które mają to szczęście i zadowolenie sprawić.

A ponieważ jako Golden Retriever chcę, aby wszyscy byli szczęśliwi, życzę Wam już dziś:

 1. Stałej obecności wielu bezsierściowców, kochających Was i okazujących tą miłość;
 2. ogromu zabawek od Pana Mikołaja;
 3. mnóstwa przysmaków i dobrego jedzonka;
 4. dużo spacerów, zakończonych w wielkiej lasowej wannie;

Hmmm… Cudne życzenia mi wyszły. Tego samego życzę również sobie, a dla Was jeszcze coś:

Golden Retriever życzenia świąteczne

Szczeknij do mnie!

Imię (*)
Adres e-mail (nie będzie widoczny) (*)
URL
Treść